Бенковски (Исперих) отново унизи Локо (Русе)

Локомотив (Русе) катастрофира тежко 0:7 като гост на Бенковски (Исперих) в среща от XXII-ия кръг на първенството на Североизточната Трета лига. „Железничарите“ се разминаха с двуцифрена загуба предвид многобройните положения, които създаде техния съперник. Отличи се 19-годишният Димитър Игнатовски – автор на четири гола в двубоя.

Мачът се игра на кокетния стадион „Мълния“ в шуменското село Климент поради ремонтни дейности на терена в Исперих. Срещата имаше две лица – едно през първото полувреме и тотален кошмар за гостите след почивката.

Първите 45 минути преминаха под териториален, но безплоден натиск на футболистите от Исперих. Гостите от Русе бяха добре затворили подстъпите към своята врата и се бранеха умело. Само веднъж защитата на „Локо“ се пропука в 27-ата минута, когато Игнатовски с далечен удар намери мрежата зад Ангелов – 1:0.

Бенковски (Исперих) - Локо (Русе)

Бенковски (Исперих) - Локомотив (Русе) 7:0 - среща от XXII кръг на първенството на Североизточната Трета лига, играна на 6 април 2024 г. на стадион "Мълния" в село Климент. © Мехмед Азиз.

В началото на второто полувреме нещата се развиха твърде бързо. Необяснимо локомотивци рухнаха тотално и изпадаха в унизителната роля на спаринг партньор на „Бенковски“.

Младият Димитър Игнатовски направи голям мач и вкара още три гола –  в 47-ата, 48-ата и 55-атата минута. При 4:0 мачът беше решен и „железничарите“ съвсем свалиха гарда, при което исперихчани можеха да вкарат повече и да стигнат до двуцифрен резултат.

Ветеранът Ивелин Василев направи 5:0 в 63-ата минута. В последните 20 минути се пробуди и голмайсторът на Североизточната Трета лига Хакан Шюкрю. Той се разписа в 70-ата и 78-ата минута и беше на път да реализира хеттрик.

В 85-ата минута вратарят на „Локо“ Иванов се наложи да спре с нарушение голова атака на домакините. Това принуди главния съдия Радостин Шиков от Варна да му вдигне директен червен картон. При последвалата дузпа с идеята да вкара хеттрик на бялата точка застана Шюкрю. Той обаче пропусна, а в оставащите минути „железничарите“ удържаха натиска на съперника и не допуснаха нови голове.

Така след 1:6 насред Русе през есента и сега при 0:7 – отборът на Бенковски (Исперих) се очертава да бъде „черна котка“ за Локомотив (Русе).

Очевидно е, че на стадион „Мълния“ в село Климент бяха изпепелени всички надежди, че през пролетта с новата селекция, проведена от спортния директор Людмил Киров, отборът ще изглежда по-борбен и по-конкурентоспособен на своите съперници в Трета лига. Нищо подобно. „Железничарите“ остават на дъното в класирането без ясна идея как и защо да излязат от това положение.

Очевидна е липсата на мотивация и примирението в редиците на „Локомотив“. Старши треньорът Свилен Касабов отдавна е загубил авторитет сред футболистите и трябваше да е отстранен от поста при поредицата от слаби резултати. Отборът заслужава шанс да бъде воден от нов наставник.

В часовете след мача срещу Бенковски (Исперих) фенове на „железничарите“ заляха социалните мрежи с коментари, призоваващи за оставки на ръководството и за промени в клуба.

За „Локомотив“ на терена в село Климент играха: 1. Александър Ангелов (46′ – 12. Преслав Иванов), 6. Мартин Ангелов, 13. Кристиян Върбанов, 77. Мартин Иванов, 15. Даниел Митев (19′ – 20. Преслав Великов), 4. Анджело Димитров (капитан), 23. Даниел Гидолов, 8. Антон Георгиев (50′ – 14. Кристиан Данаилов), 17. Георги Петков (79′ – 19. Димитър Таралезов), 7. Айкут Адемов (46′ – 16. Георги Николов), 9. Бисер Георгиев.