„Железничарите“ разбиха и опашкаря „Албена’97“

Североизточна „В“ група – 19 кръг
Aлбена’97 (Оброчище) – ЛОКОМОТИВ-ЧИКАГО (РУСЕ) 1:5

17 март, неделя, с.Оброчище, 70 зрители
Голмайстори: 1:0 Трифонов 44, 1:1 Боби Георгиев 45′, 1:2 П.Огнянов 45′, 1:3 М.Великов 55′, 1:4 Б.Минев 68′, 1:5 Боби Георгиев 69′.

ЛОКОМОТИВ-ЧИКАГО продължи победбния си ход по терените в Североизточната „В“ група и на стадиона в село Оброчище. Там нашите спечелиха с впечатляващото 5:1 и след като конкурентите на русенци „Феърплей“ и „Шумен 2001“ загубиха точки в този кръг авансът на „железничарите“ на върха вече е 10 точки.

Домакините от „Албена’97“ оказаха сериозен натиск през първото полувреме и на няколко пъти бяха близо до отбелязването на гол. Това се случи в 44 мин., когато Трифинов остана зад русенската защита и макар от спорно положение за засада отбеляза първото попадение – 1:0 за Албена’97. В следващата минута след центриране на Пл.Кръстев капитанът на „железничарите“ Боби Георгиев изравни след красив удар с глава за 1:1. В даденото от рефера Кольо Данев продължение Петър Огнянов изведе ЛОКОМОТИВ-ЧИКАГО напред в резултата. Огнянов отправи изненадващ удар-загадка и когато всички очакваха центриране топката се оказа в мрежата зад Йорданов – 1:2.

През втората част домакините свалиха гарда и „червено-черните“ от Русе бяха пълни господари на терена. Първо Мирослав Великов с красив гол покачи на 1:3. В. 68 мин. резервата Борис Минев отбеляза след много добра асистенция на Боби Герогиев – 1:4. Минута по-късно самият Георгиев вкара втория си гол в мача и оформи крайното 1:5

Албена 97: Йорданов, Стоянов, Димитров, Дянков, Кулишев, Стилианов, Андонов, Трифонов, Велков, Петров, Желев.
ЛОКОМОТИВ-ЧИКАГО: Милчев (Станев), Генов, Мъстънов, Огнянов, Серафимов, Великов, Кръстев, Вл. Иванов, Боби Георгиев, К. Йорданов (Минев), Илиев.