„Локо“ вкара четири на „Доростол“

Локомотив (Русе) спечели убедително с 4:0 двубоя си с Доростол (Силистра) от XXI-ия кръг на шампионата в Североизточната Трета лига. Първите два гола вкара централният нападател на „железничарите“ Бисер Георгиев, а в края на мача се разписаха Драгош Фирцулеску и Дани Братоев.

За домакините двубоят бе от изключително важно значение предвид борбата им за измъкване от незавидното последно място във временното класиране. „Червено-черните“ изиграха срещата с идеята, че съдбата им е в собствените им ръце, контролираха мача и в крайна сметка се поздравиха с една напълно заслужена и изразителна победа.

Началото на срещата се забави с около 25 минути заради закъснението на дежурната линейка. Слава Богу, появата й на пистата на стадион „Локомотив“ бе приета с облекчение от всички по трибуните и главният съдия Калоян Цветков от Варна можеше да даде началния си сигнал.

Локо (Русе) - Доростол

Локомотив (Русе) - Доростол (Силистра) 4:0 - среща от XXI кръг на Североизточната Трета лига, играна на 26 март 2023 г. на стадион "Локомотив".

Още в първите минути „железничарите“ награбиха своя съперник, което принуди силистренци да се отдръпнат назад и да се бранят под обсадата на собствената им врата. Първият удар, дошъл от страна на Симеон Дочев, прати топката над гредата в 9-ата минута.

След това бяха направени опити за извеждане на футболисти на „Локо“ зад защитата на „Доростол“, но Дочев и Братоев не достигнаха до топката.

Прибраната защита на гостите наложи на русенци да организират многоходови атаки в опит да намерят пролуки, да владеят топката в големи интервали от време и да упражняват сериозен териториален натиск.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Динко Станчев намери излезлият напред капитан на „железничарите“ Живко Парашкевов, който нахлу, но падна на терена. Топката обаче попадна у Бисер Георгиев и той без да я бави, я заби под напречната греда за 1:0.

След това Добромир Филипов пробва ефектна задна ножица, а Динко Станчев и Дани Братоев смениха позициите си по двата фланга в опит да изненадат отново отбраната на „Доростол“.

Първия си удар в рамката на вратата на „Локомотив“ силистренци отправиха чрез опитния Янаки Смирнов в 36-ата минута. Вратарят Ангелов обаче бе на своя пост и спаси.

С активни действия на Динко Станчев, Мирослав Георгиев и особено на Симеон Дочев „железничарите“ бързо изнасяха топката напред. Удар пробва Дани Братоев, но несполучливо в ръцете на вратаря на гостите.

В самия край на полувремето след непряк свободен удар в полза на „Доростол“ добра проява отново имаше вратарят на „Локо“ Ангелов.

След почивката отначало играта бе вяла, в бавно и приспивно темпо. Но 64-ата минута трибуните се събудиха, зарадвани от втория гол на локомотивци.

При една ситуация топката бе върната рисковано назад към вратаря на „Доростол“ Акрам, който се наложи да излезе извън наказателното поле и да избие с глава. От това се възползва Бисер Георгиев и от далечно разстояние майсторски успя да прехвърли вратаря за 2:0.

И след втория гол събитията на терена продължиха да се диктуват от домакините. С хубави пасове капитанът Парашкевов търсеше да изведе на стрелкова позиция свои съотборници. По този начин Преслав Петков бе сам срещу вратаря Акрам, но шутира в ръцете му.

В 83-ата минута появилият се на терена като смяна румънски халф Драгош Фирцулеску се оказа в изгодна позиция, финтира умело вратаря на гостите и хладнокръвно вкара за 3:0.

Минута преди края с ювелирен пас отляво Фирцулеску намери на дузпата Дани Братоев, който необезпокояван оформи крайното 4:0.

Голямата победа на Локомотив (Русе) днес е поредната важна стъпка към спасението на отбора в Трета лига. Във временното класиране „железничарите“ вече са с равен актив от 9 точки с предпоследния Ботев (Нови пазар), на точка зад Спортист (Генерал Тошево) и на три зад Волов (Шумен).

В следващия кръг „Локомотив“ ще бъде символичен гост на дублиращия отбор на „Дунав“. Мачът трябва да се играе по програма на Градския стадион другата събота, 1 април, от 16:00 часа. През есента двата тима завършиха 0:0.

Локомотив (Русе) - Доростол (Силистра) 4:0 - среща от XXI кръг на Североизточната Трета лига, играна на 26 март 2023 г. на стадион "Локомотив". Стартовият състав на "железничарите": прави /от ляво на дясно/ Ивайло Иванов, Добромир Филипов, Симеон Дочев, Калоян Петров, Александър Ангелов; приклекнали /от ляво на дясно/ Динко Станчев, Мирослав Георгиев, Бисер Георгиев, Дани Братоев, Мартин Ангелов, Живко Парашкевов (капитан).

За „Локомотив“ срещу „Доростол“ играха: 1. Александър Ангелов, 6. Мартин Ангелов, 13. Калоян Петров, 3. Живко Парашкевов /капитан/, 4. Ивайло Иванов, 7. Симеон Дочев (62‘ – 15. Даниел Венков), 18. Мирослав Георгиев, 8. Добромир Филипов (49‘ – 77. Преслав Петков), 99. Дани Братоев, 19. Динко Станчев (59‘ – 10. Драгош Фирцулеску), 9. Бисер Георгиев (59‘ – 2. Живко Дончев).