„Локо“ загуби от „Фратрия“ в Каварна

Локомотив (Русе) загуби с 1:5 гостуването си на Фратрия (Бенковски) в мач от XXVI-ия кръг на първенството на Североизточната Трета лига, игран в Каварна. Дани Братоев даде аванс на „железничарите“ преди почивката, но с пет гола през втората част домакините взеха солидна победа.

Отборът на „Фратрия“, макар и новак в дивизията, е основен фаворит за промоция във Втора лига. Тимът изостава на три точки зад лидера „Лудогорец III”, който обаче няма право да влезе в по-горната група. Двата тима се борят за титлата на североизток.

На терена в Каварна домакините излязоха със самочувствието на фаворит в мача, но скоро се видя, че ще трябва сериозно да се потрудят за успеха си. Докато бяха по-свежи през първата част „железничарите“ се противопоставяха по-успешно на напора на футболистите на „Фратрия“, имаха и късмет при няколко критични ситуации пред вратата на Ангелов.

Фратрия - Локо (Русе)

Фратрия (Бенковски) - Локомотив (Русе) 5:1 - среща от XXVI кръг на първенството на Североизточната Трета лига, играна на 1 май 2024 г. на Градския стадион в Каварна. © ФК Фратрия.

След разбъркване в наказателното поле на домакините в 22-рата минута топката попадна у Дани Братоев, който с много красив удар от дъгата я прати под гредата – 0:1.

Играчите на „Фратрия“, изненадани, че се оказаха в ролята на догонващи в резултата, се хвърлиха в атаки, но без успех до почивката.

Тройна смяна предприеха на полувремето домакините и влезлите в игра Кузманов и Лисак се оказаха „златни“ смени за треньора Луценко.

В 49-ата минута с далечен удар през куп от тела на защитници Ивелин Кузманов хвана вратаря Ангелов неподготвен и прати топката под плонжа му в мрежата зад него – 1:1.

В 59-ата минута се разпиха и другата резерва Андрий Лисак, с което резултатът вече беше обърнат – 2:1.

А в 70-ата минута вече всичко беше ясно. След центриране в наказателното поле Ибрям Ибрям с глава вкара през ръцете на сгрешилия фатално вратар Ангелов – 3:1.

Десет минути преди края Лисак вкара втория си гол в мача за 4:1, а чак в 88-ата минута и голаджията на „Фратрия“ Васил Андони успя да се разпише с глава за крайното 5:1.

Така домакините дадоха сериозна заявка и остават в борбата за титлата на североизток.

Локомотивци очаквано пък трябваше да отстъпят на по-класния си съперник и остават засега на предпоследното място във временното класиране с актив от 11 точки.

В следващия кръг след празниците на 11 май „железничарите“ ще почиват по програма, а после – на 18 май ще гостуват в Попово на „Черноломец“.

За „Локомотив“ в Каварна играха: 1. Александър Ангелов (70‘ – 12. Преслав Иванов), 6. Мартин Ангелов, 2. Живко Дончев (капитан), 77. Мартин Иванов, 15. Даниел Митев, 4. Анджело Димитров (90‘ – 16. Георги Николов), 20. Преслав Великов, 8. Добромир Филипов, 10. Драгуш Фирцулеску (62‘ – 22. Борислав Димитров), 99. Дани Братоев, 9. Бисер Георгиев.