Най-сетне малко радост и за „железничарите“

Локомотив (Русе) сложи край на серията от шест поредни загуби и записа първа пролетна победа в първенството на Североизточната Трета лига. „Железничарите“ се наложиха с минималното 2:1 над гостуващия Устрем (Дончево), като и двата гола за успеха вкара Бисер Георгиев.

Футболистите от добричкото село пък бяха в серия от шест поредни мача без загуба и закономерно излязоха със самочувствие на стадион „Локомотив“. Мечтите им за престижна победа в Русе срещу аутсайдера в класирането обаче се изпариха още до края на първото полувреме.

В герой за „железничарите“ се превърна Бисер Георгиев, който имаше ден и се разписа два пъти – в 22-рата и 44-ата минута.

От своя страна гостите от Дончево смело атакуваха и опитаха да наваксат в резултата, но все нещо не им се получаваше. Защитата на „Локо“ действаше добре, прояви имаше и вратарят Ангелов – със заслуга за запазването на преднината на „железничарите“ до самия край на двубоя.

Чак в 84-ата минута на футболистите на „Устрем“ успяха да вкарат гол. Ветеранът Иван Цачев се разписа от дузпа и оформи крайното 2:1.

Въпреки победата – едва втора за този сезон – локомотивци остават на предпоследното място във временното класиране вече с актив от 11 точки.  Преди тях с по 13 точки са „Светкавица“ и „Дунав II”, а на дъното е тима на „Кубрат“ със скромните три точки.

В сряда, 1 май, предстои междинен кръг. „Железничарите“ ще имат тежко гостуване на устремилия се към Втора лига отбор на „Фратрия“. Мачът ще се играе на Градския стадион в Каварна от 17:00 часа.

За „Локомотив“ срещу „Устрем“ играха: 1. Александър Ангелов, 6. Мартин Ангелов, 2. Живко Дончев (капитан), 77. Мартин Иванов, 3. Сюлейман Салим (46‘ – 20. Преслав Великов), 4. Анджело Димитров, 15. Даниел Митев, 8. Добромир Филипов, 17. Георги Петков (86‘ – 7. Айкут Адемов), 99. Дани Братоев, 9. Бисер Георгиев (90‘+2‘ – 22. Борислав Димитров).

Снимка: Официална Страница на ФК „Локомотив“ – Русе.