„Локо U19” с първа победа за сезона

Локомотив (Русе) направи обрат и стигна очаквано до пълния успех с 3:1 срещу „Велики Преслав“ в среща от третия кръг на първенството при юношите старша възраст в Зона „Варна“.

На терена в Сливо поле гостите от Велики Преслав успяха да поведат с гол в 5-ата минута. Негативният развой не смути младите „железничари“ и десет минути по-късно Александър Йорданов възстанови равенството.

Последваха редица пропуски пред вратата на „Велики Преслав“, но равният резултат се запази до края на първата част.

След почивката локомотивци бяха пълен господар на терена и с головете на Емре Сечкин и Александър Александров грабнаха победата.

„Заслужен успех за нашия отбор, въпреки че не бяхме в оптимален състав. Наложи се да пусна като титуляри четирима от нашите юноши младша възраст и съм много доволен от тяхното представяне. Освен трите гола, направихме повече от 20 пропуска пред вратата на съперника. Крайният резултат можеше да бъде доста по-изразителен. Отборът на „Преслав“ също се представи на ниво, според техните възможности“, коментира след двубоя треньорът на Локо U19 Калоян Георгиев.