„Счупете им краката“, викат на юношески мач в Тополи

Юношите старша възраст на Локо (Русе) загубиха с 1:3 гостуването си в Тополи в среща от втория кръг на първенството на Зона „Варна“. Ръководството на „железничарите“ обаче ще пусне официално писмена жалба до футболния съюз за този двубой.

Срещата протече при ненормални условия за детско-юношески мач, като публиката от варненското село през цялото време обиждаше с расистки реплики футболистите на „Локомотив“ и призоваваше играчите на домакините „да чупят краката“ на гостите от Русе.

„Бесен съм и се чудя как може това да се допуска на мач при юношите и длъжностите лица на срещата да се правят през цялото време, че не чуват грозните подвиквания и крясъци от трибуните и да не вземат мерки. За мен това не е нормално“, каза след двубоя треньорът на Локо U19 Калоян Георгиев.

Домакините от „Тополи 2010“ поведоха още в първата минута след груба грешка на защитниците и вратаря на „железничарите“. Минималната им преднина се запази до 79-ата минута, когато съдиите проспаха явна четириметрова засада. От тази ситуация домакините вкараха втория си гол.

Съдийската грешка, оказала влияние върху крайния изход от мача, също ще бъде включена в жалбата на ФК Локомотив (Русе) до БФС.

В последните минути двата тима си размениха по един гол, като при 3:0 Александър Александров вкара почетното попадение за Локо (Русе).