Нова издънка на „железничарите“ пред собствена публика

Втора поредна домакинска загуба инкасира Локомотив (Русе), успявайки да разочарова и най-верните си привърженици. В мач от XXI-ия кръг на първенството на Североизточната Трета лига „железничарите“ подариха трите точки на Доростол (Силистра) след крайното 1:2.

Двубоят, който бе смятан предварително като „задължителна домакинска победа“, приключи с изненадващ резултат, защото гостите показаха колебливи игри в пролетните си мачове и не се очакваше кой знае колко от тях. В същото време русенци даваха вид, че са в подем, а и мястото им във временното класиране предполагаше те да положат усилия и да се поздравят с победата.

За съжаление обаче нищо такова не се случи. „Железничарите“ изиграха един много слаб мач и заслужено напуснаха терена с наведени глави.

Още в 3-ата минута капитанът на „Доростол“ Георги Димитров уцели гредата на русенската врата и даде силна заявка за амбициите на гостите. Силистренци, които играеха опростено и търсеха находчиво пролуки в локомотивската отбрана, в крайна сметка успяха първи да поведат в резултата.

В 38-ата минута Николай Илиев центрира от корнер и опитният Янаки Смирнов вкара – 1:0 за „Доростол“.

Локо (Русе) - Доростол

Локомотив (Русе) - Доростол (Силистра) 1:2 - среща от XXI кръг на първенството на Североизточната Трета лига, играна на 30 март 2024 г. © Снимка: Областен футбол Русе.

През второто полувреме „железничарите“ загатнаха, че ще търсят изравняване в резултата, но така и не убедиха с изявите си на терена, че заслужават нещо повече в този двубой. Изключително много брак в подаванията, липса на чувство за пласиране в отворените пространства и на елементарна идея за организиране на опасни атаки допринесоха за крайния провал.

В 70-ата минута локомотивци останаха и с човек по-малко на терена. При една атака на гостите Петко Цанков се отскубна сам срещу вратаря Ангелов и за централният бранител Живко Дончев не остана друго, освен да го спре непозволено. За съдията Иван Христов от Варна не остана друго възможно решение в тази ситуация, освен да покаже пътя към съблекалните на Дончев.

Макар и с 10 души, „железничарите“ не се отказаха и след доста ходене по мъките най-сетне стигнаха до изравняване в 83-ата минута. С рядко красивия си гол, дошъл след ножичен удар, Бисер Георгиев „плати“ за входния билет на феновете. Но радостта бе кратка.

Студен душ поля привържениците на „Локо“ в последната минута, когато гостите вкараха втория си гол. Петко Цанков майсторски центрира и Севдалин Стайков с глава порази мрежата за крайното 1:2.

След тази загуба, дори и за страничните наблюдатели стана ясно, че отборът на „Локомотив“ няма нужните морално-волеви качества да се бори за своето оцеляване в Трета лига. Фактът, че този сезон няма изпадащи от групата едва ли трябва да е утешение за някого или пък оправдание за ръководството на клуба.

В следващия кръг „железничарите“ ще гостуват на Бенковски (Исперих), от когото понесоха тежко поражение с 1:6 насред Русе през есента. Поради ремонтни дейности на стадиона в Исперих, мачът е насрочен да се играе на кокетния стадион в шуменското село Климент. Двубоят е в събота, 6 април, от 16:00 часа.

За „Локомотив“ срещу „Доростол“ играха: 1. Александър Ангелов, 6. Мартин Ангелов, 2. Живко Дончев, 77. Мартин Иванов, 15. Даниел Митев (66‘ – 23. Даниел Гидолов), 4. Анджело Димитров (капитан), 8. Антон Георгиев (77‘ – 10. Драгош Фирцулеску), 14. Кристиан Данаилов (77‘ – 20. Преслав Великов) 17. Георги Петков, 99. Дани Братоев, 9. Бисер Георгиев.

Снимки: Областен футбол Русе.