Злощастна загуба за „железничарите“

Локомотив (Русе) допусна домакинска загуба с 0:1 от дублиращия отбор на Спартак (Варна) в среща от XX-ия кръг на първенството на Североизточната Трета лига. Гостите от морската столица бяха споходени от късмета седем минути преди края на двубоя, когато техен резервен състезател вкара единствения гол в мача.

Двубоят бе изключително коректен и премина на добро спортно-техническо ниво. Юношите на варненските „соколи“ демонстрираха по-голямо самочувствие, особено след като в предишния кръг бяха победили със 7:0 Доростол (Силистра).

Опитите на варненци за атака обаче бяха умело парирани от добре подредената защита на „Локо“. Както и в досегашните мачове през пролетта „железничарите“ видимо страдаха от добри идеи в средата на терена, а оттам и нападението беше вяло.

В 27-ата минута с хубав удар Дани Братоев намери гредата на вратата на „Спартак II”. До края на полувремето имаше още няколко интересни ситуации и пред двете врати, но гол така и не падна.

След подновяването на играта двата тима хвърлиха свежи сили на терена с оглед да постигнат крайната победа. Създадените положения обаче не бяха оползотворени или поради неточен мерник на нападателите, или поради добри действия на защитниците и вратарите.

Двубоят отиваше към може би логично и справедливо реми без голове, когато в 83-ата минута „златната резерва“ на малките „соколи“ Цветослав Маринов намери мрежата на русенската врата.

При гола Айкут Адемов пропусна да се пребори за една топка в средата на терена с Никола Владев, който се освободи елегантно и я прати на левия фланг. Там непокрит се оказа Александър Александров. Той успя да прати с балонно центриране силно фалцова топка на главата на Маринов, който пък близо до далечната греда надскочи заспалата защита на „Локомотив“ и стреля с глава под плонжа на вратаря за 0:1.

Финалният щурм на „железничарите“ доведе до безплоден натиск и в крайна сметка те трябваше да напуснат терена с наведени глави.

Така след седмица локомотивци ще имат шанса да се реваншират на своята публика. На 30 март, събота, от 16:00 часа във второ поредно домакинство „червено-черните“ посрещат колебливо представящия се през пролетта „Доростол“. Силистренци обаче са в средата на класирането – на 8-о място с актив от 21 точки, докато „Локомотив“ остава предпоследен с едва 8 точки.

Срещу „Спартак II” „железничарите“ започнаха с: 1. Александър Ангелов, 6. Мартин Ангелов, 2. Живко Дончев, 77. Мартин Иванов, 15. Даниел Митев, 4. Анджело Димитров (капитан), 23. Даниел Гидолов, 14. Кристиан Данаилов, 17. Георги Петков, 99. Дани Братоев, 9. Бисер Георгиев.

Локо (Русе) - Спартак II

Локомотив (Русе) - Спартак II (Варна) 0:1 - среща от първенството на Североизточната Трета лига, играна на 24 март 2024 г. © Снимка: Официална страница на ФК "Локомотив".