Черната серия продължи с нова загуба у дома

Локомотив (Русе) записа шеста поредна загуба в изиграния след две отлагания мач от XVI-ия кръг на първенството на Североизточната Трета лига срещу дублиращия отбор на Дунав (Русе). Символичните гости се оказаха по-подготвения тим и без проблеми се наложиха с 4:1 над „железничарите“, за които Дани Братоев отбеляза почетното попадение.

Кризата в Локо (Русе), изглежда, изобщо не притеснява ръководството на клуба, което отказва да свали доверието си от проваления старши треньор на отбора Свилен Касабов. Притеснения, както се видя, нямат и футболистите, които в пореден мач „разходиха“ футболните си екипи по терена и откровено отбиха номера срещу един съвсем безличен и лесно преодолим съперник, какъвто бяха юношите на „Дунав“.

За дерби изобщо не можеше да става и дума. Докато съзнанието на локомотивци явно беше другаде, но не и на терена, то символичните гости подходиха сериозно и фокусирано към мача и логично стигнаха до успех, който, ако сме честни, можеше да бъде и далеч по-изразителен.

След няколко никак не лоши опита в атака, в 25-ата минута Никола Тотев откри резултата за „Дунав II”. В последната минута на първото полувреме съотборникът му Габриел Илиев вкара за 2:0.

Футболистите на двата отбора създадоха доста разбота на главния съдия Ивелин Занев. Наложи му се да вдигне 12 жълти и два червени картона, в опит да овладее страстите по терена, породени от болните амбиции за доказване на играчи на „Дунав II” и от нервността от негативния резултат, породила се у локомотивци.

Пръв към съблеканите след два жълти картона пое вторият голмайстор в мача Габриел Илиев. Той остави съоборниците си с човек по-малко на терена още в 49-ата минута. И, както доста често се случва, това само амбицира допълнително гостите и те на практика си решиха мача с трети гол, дело на Диян Димов в 53-ата минута.

Четири минути по-късно Дани Братоев върна едно попадение и доведе резултата до 1:3.

В 72-рата минута Кристиян Върбанов от „Локомотив“ също бе изгонен от съдията и така двата отбора изравниха силите си на терена, останали с по 10 души.

Крайният резултат бе оформен от дузпа за „Дунав II”, реализирана точно от Виктор Игнатов в 76-ата минута.

Каквото и да кажем за преставянето на „Локомотив“ в този мач ще бъде малко. Поведението на отбора на терена беше, меко казано, отвратително, полученият краен резултат е поредното черно петно, което ръководители и футболисти оставят върху името на „железничарския“ клуб.

В следващия кръг „Локомотив“ е домакин на Устрем (Дончево). Мачът ще се играе в събота, 27 април, от 16:00 часа.

За „Локо“ срещу „Дунав II” играха: 1. Александър Ангелов, 6. Мартин Ангелов, 2. Живко Дончев (капитан), 77. Мартин Иванов (66‘ – 7. Айкут Адемов), 4. Анджело Димитров, 13. Кристиян Върбанов, 8. Добромир Филипов (46‘ – 3. Сюлейман Салим), 17. Георги Петков (46‘ – 10. Драгуш Фирцулеску), 18. Мирослав Георгиев (46‘ – 16. Антон Георгиев), 99. Дани Братоев, 9. Бисер Георгиев.