Очаквана загуба в Разград

Локомотив (Русе) очаквано отстъпи с 1:4 като гост на лидера в класирането на Североизточната Трета лига Лудогорец III (Разград). Силите на „железничарите“ стигнаха само за почетно попадение минута преди края, дело на Антон Георгиев.

Юношите от Разград подходиха със самочувстието на едноличен водач в таблицата и без проблеми установиха териториален превес. Пред русенската врата се заредиха положение след положение. Плод на тези усилия на домакините бе първият гол. В 13-ата минута капитанът им Петър Кирев откри резултата – 1:0.

Ранният гол като че ли поуспокои разградчани и уверени в успеха си те загубиха фокус в атаките си. Въпреки създадените положения нов гол до почивката не падна.

Лудогорец III - Локо (Русе)

Лудогорец III (Разград) - Локомотив (Русе) 4:1 - среща от XXIV кръг на първенството на Североизточната Трета лига, играна на 20 април 2024 г. на спортен комплекс "Лудогорец" в Разград. © Снимка: Ludogorets.com.

През второто полувреме „Лудогорец III” продължи да мачка своя съперник. Домакините вкараха нови три гола и пропуснаха поне още два пъти по толкова.

Набързо Антонио Попов в 58-ата и Кристиян Николов в 60-ата минута успокоиха съотборниците си, довеждайки резултата до класика 3:0. Отново Попов добави още един гол в 76-ата минута за 4:0.

В самия край на срещата и „железничарите“ имаха повод за малка радост. Антон Георгиев вкара почетното попадение за „Локомотив“, оформяйки крайния резултат 4:1 в 89-ата минита. Това бе първи гол за младия футболист с червено-черната фланелка.

Макар видимо да показаха амбиция да мерят сили с лидера „Лудогорец III”, „железничарите“ също така видимо бяха с класа под своя съперник и съсвем естествено вложените усилия не донесоха удовлетворение накрая.

„Локомотив“ така и не намери своето лице през пролетния полусезон въпреки направените кадрови промени в отбора. Не се вижда какво повече могат да постигнат тези футболисти, освен да се мерят с останалите опашкари в Североизточната Трета лига.

Така хората на треньора Свилен Касабов записаха пета поредна загуба в първенството и остават предпоследни в класирането с актив от 8 точки. Сега в сряда, 24 април, им предстои да изиграят отлагания два пъти мач с „Дунав II”. Срещата ще се играе от 17:00 часа на стадион „Локомотив“.

В Разград за „железничарите“ играха: 1. Александър Ангелов (68‘ – 12. Преслав Иванов), 6. Мартин Ангелов, 2. Живко Дончев (капитан), 11. Мартин Иванов, 15. Даниел Митев (68‘ – 21. Георги Николов), 4. Анджело Димитров, 13. Кристиян Върбанов, 16. Антон Георгиев, 17. Георги Петков (89‘ – 19. Димитър Таралезов), 99. Дани Братоев, 7. Айкут Адемов (57‘ – 14. Кристиан Данаилов).