Четвърта поредна загуба за потъващия „Локомотив“

Локомотив (Русе) беше победен у дома с 0:2 от отбора на Рилци (Добрич) в среща от XXIII-ия кръг на първенството на Североизточната Трета лига. Два късни гола на Дейвид Венциславов донесоха трите точки на гостите в мача, оцветен с три червени картона.

След тежкото поражение 0:7 от Бенковски (Исперих) в предния кръг „железничарите“ бяха решили да се реваншират пред собствена публика. Въпреки усилията им обаче, накрая след редица премеждия феновете пак си тръгнаха от стадиона с наведени глави.

Отборът бе изведен с капитанската лента от румънския плеймейкър и играещ помощник-треньор Драгош Фирцулеску. След изтърпени наказания се включиха Живко Дончев и Дани Братоев, а след дълго отсъствие в игра се появиха Добромир Филипов и Сюлейман Салим.

Локо (Русе) - Рилци

Локомотив (Русе) - Рилци (Добрич) 0:2 - среща от XXIII кръг на първенството на Североизточната Трета лига, играна на 13 април 2024 г. © Снимка: Областен футбол Русе.

Още в началните минути от много добро положение Дани Братоев направи непростим пропуск пред гола. Постепенно играта през първата част избледня и едва преди почивката двата тима имаха по една добра възможност да открият резултата, но първите 45 минути приключиха без голове.

И през второто полувреме, макар проявените известни усилия и от двете страни, все нещо не достигаше за падането на гол. Вместо с футболни умения, публиката се наложи да бъде забавлявана с похвати от други спортове и сценични изкуства.

В 71-вата минута Добромир Филипов фаулира Гюрсел Осман от отбора на „Рилци“. Потърпевшият реагира остро, хвана за гушата Филипов и успя да го повали на земята. Настана масово скупчване на футболисти на терена и продължителни разправии.

След като изчака дълго страстите на терена да се успокоят главният съдия Мирян Василев от Варна вдигна червени картони на Филипов и Осман и остави двата тима с човек по-малко на терена.

Решението на рефера спрямо Филипов стана повод за още разправии, тъй като „железничарите“ бурно оспориха червения картон на своя съотборник. Според тях халфът на „Локо“ е бил жертва в тази ситуация и несправедливо е бил отстранен от игра.

Само две минути по-късно още един футболист на домакините пое към съблекалните. Бисер Георгиев, явно афектиран от насъбралото се напрежение, си позволи да реагира остро и да оспори решение за съдията Василев за груб фаул. Реферът му вдигна директен червен картон, а Георгиев обиколи трибуните да търси съчувствие и крещя оттам по адрес на съдията преди да се прибере в съблекалнята.

Останали с девет души на терена „железничарите“ се вдигнаха и взеха, че вкараха гол чрез Кристиян Върбанов. Попадението обаче бе отменено от рефера. Последва нов щурм, но локомотивци трябваше да платят тежка цена за желанието си да поведат в резултата.

В 86-ата минута гостите, изчаквайки търпеливо до този момент, се възползваха от оголването на защитата на „Локо“ и Дейвид Венциславов почти на празна врата от точката на дузпата пусна топката в мрежата – 0:1. Голмайсторът видя и жълт картон за неспортсменската си проява спрямо вратаря Ангелов при отбелязването на гола.

При ответната атака „железничарите“ поискаха дузпа, но съдията Василев остана безмълвен. А в продължението на редовното време Венциславов вкара почти от идентична ситуация решителния втори гол и донесе победата на своите.

Така „Локомотив“ записа четвърта поредна загуба и съвсем се закотви на дъното в таблицата.  Макар срещу „Рилци“ „железничарите“ да показаха желание за игра и да проявиха старание, се видя, че тактически отстъпват на своя съперник. Липсата на изявен голмайстор лишава отбора от преимущество в ключови ситуации и обрича предварително отборните усилия на неуспех.

От друга страна и спорното съдийство на мача остави своя отпечатък върху представянето на „Локомотив“ в този двубой, особено през второто полувреме. Но няма как и да не отбележим  лошата дисциплина на възпитаниците на треньора Касабов. В трети пореден мач има изгонени от игра футболисти – общо 5 червени картона в 6 мача от началото на пролетния полусезон!

При такава негативна тенденция не върви да стовариш вината за поредната си загуба върху съдията, макар в конкретния случай срещу „Рилци“ подобни основания да имаше.

В сряда, 17 април ще се изиграе отложеният мач от първия пролетен кръг срещу дублиращия тим на „Дунав“. Мачът е насрочен за 17:00 часа на стадион „Локомотив“. Двата отбора са съседи на дъното на таблицата – „Дунав II” е 12-и с 10 точки, а „железничарите“ са 13-и с 8 точки.

Срещу „Рилци“ за „Локомотив“ започнаха: 1. Александър Ангелов, 6. Мартин Ангелов, 2. Живко Дончев, 77. Мартин Иванов, 3. Сюлейман Салим, 4. Анджело Димитров, 13. Кристиян Върбанов, 8. Добромир Филипов, 10. Драгош Фирцулеску (капитан), 99. Дани Братоев, 9. Бисер Георгиев.